O mne

Volám sa Evelína Palmontová,

 

Prvé kroky v oblasti ručnej práce som urobila ako sedemročná. Roky ubiehali, postupne som zabudla na tú činnosť kvôli zaneprázdnenosti. Ale pozitívny vzťah ku farbám a ich voľné kombinácie zase ma vrátili do tohto sveta. Vytvorila som prvý gobelín, potom druhý a za tým ďalšie a ďalšie. Mala som niekoľkohodinovú odbočku ku servítkovej technike, vznikli ozdobné škatule, ďalej ma zaujali koráliky, objavili sa rôzne šperky. Tie techniky sa ešte len učím, ale celkom ma zaujali a neviem sa nimi nasýtiť!
 

Som vďačná mamičke za vyhotovenie háčkovaných a vyšitých ručných prác, ktoré zdobia náš domov a umožnia obohatiť obsah tejto webovej stránky.

 

 

Myšlienky

 

Ručné práce už stáročia žijú spolu s ľudstvom, predstavujú sebarealizáciu a túžbu vytvárať niečo, čo je nesmrteľné a v čom zanecháme niečo aj zo seba.Tvorcovia aj nechtiac zapracovali do nich kúsok zo svojej duše, aby aspoň tak ostala po nich spomienka po dlhých rokoch. Ľudové umenie má veľmi bohatý svet foriem a farieb, je nevyčerpateľnou klenotnicou, ktorá z času na čas sa menila, formovala. Ľahko sa dajú rozoznať charakteristické motívy jednotlivých regiónov, ich tradície žijú aj v súčasnosti, remeslo sa prenášalo z matiek na dcéry. Pred kým sa už odhalilo tajomstvo ručných diel, alebo sa ho aspoň dotklo, ten človek môže mať pocit šťastia, lebo je bohatší o skúsenosť, ktorú môže dať ďalej. A nielen môže dať ďalej, ale aj sám rozvíja to veľké dielo, môže tak vzniknúť veľa - veľa krásnych prác, ktoré uchvátia ďalších obdivovateľov.Ručné práce už stáročia žijú spolu s ľudstvom, predstavujú sebarealizáciu a túžbu vytvárať niečo, čo je nesmrteľné a v čom zanecháme niečo aj zo seba.Tvorcovia aj nechtiac zapracovali do nich kúsok zo svojej duše, aby aspoň tak ostala po nich spomienka po dlhých rokoch. Ľudové umenie má veľmi bohatý svet foriem a farieb, je nevyčerpateľnou klenotnicou, ktorá z času na čas sa menila, formovala. Ľahko sa dajú rozoznať charakteristické motívy jednotlivých regiónov, ich tradície žijú aj v súčasnosti, remeslo sa prenášalo z matiek na dcéry. Pred kým sa už odhalilo tajomstvo ručných diel, alebo sa ho aspoň dotklo, ten človek môže mať pocit šťastia, lebo je bohatší o skúsenosť, ktorú môže dať ďalej. A nielen môže dať ďalej, ale aj sám rozvíja to veľké dielo, môže tak vzniknúť veľa - veľa krásnych prác, ktoré uchvátia ďalších obdivovateľov.